powrót

Bałtyckie Jasne

Łebskie

  • Alkohol5,6 %
  • Ekstrakt10 %
  • IBU25
  • SłodySłód jęczmienny jasny pilzneński.
  • Chmiele2 chmiele: 1 aromatyczny i 1 goryczkowy.
  • SmakGoryczka wyraźna, ale nie dominująca ani przytłaczająca, doskonale zharmonizowana z pełnym słodowym posmakiem utrzymującym się na podniebieniu.
  • KolorJasnozłoty, klarowny.
  • ZapachŁagodny, przyjemny aromat chmielowo-słodowy.

Wiele osób twierdzi, iż smak piwa Bałtyckiego przypomina im smak dawnych lat. Udało nam się to osiągnąć przede wszystkim dzięki wyłącznie najlepszym składnikom użytym do jego produkcji. Doskonała kompozycja słodu jęczmiennego oraz polskich chmieli aromatycznych i goryczkowych pozwoliła nam uzyskać w pełni zharmonizowany smak. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że piwo to zostało poddane procesowi powolnej, naturalnej fermentacji w otwartych kadziach przy użyciu szlachetnych drożdży piwowarskich. Leżakowane przez minimum 4 tygodnie przed rozlewem do butelek, tak jak to niegdyś wyglądało. Podsumowując, jest to przyjemne, wysoce pijalne piwo niewątpliwie wyróżniające się smakiem i jakością produkcji spośród dostępnych popularnych piw na polskim rynku.

Rodzina piw Bałtyckich Łebskiego Browaru.

Ideą piwa Bałtyckiego jest to, że ma ono być dostępne na całym wybrzeżu Bałtyku pod lokalnymi nazwami i tak będąc w Sopocie napijemy się Sopociaka, będąc w Gdańsku piwa Gdańskiego, a w Łebie piwa Łebskiego i w każdym z tych miejsc mamy pewność, że zawsze pijemy tak samo smaczne piwo Bałtyckie, warzone z tych samych składników i według tek samej receptury.

Życzymy smacznego.

 

Sklep

Serdecznie zapraszamy. Kupisz tu różnego rodzaju gadżety i biofilia, dedykowane szklanki, koszulki...

więcej

Dystrybucja

więcej

Dodaj Komentarz

2014-05-25 18:42:39 mała

Mam gorącą prośbę... Mianowicie wracam właśnie z weekendu w Łebie, na ulicy nadmorskiej jeździł samochód firmowy łebskiego i puszczał zaje...tą piosenkę która gra mi cały czas w uszach :-D nie mogę jej w żaden sposób znaleźć;-( Bardzo proszę o link bo oszaleję. Z góry dziękuję.